• Školské kolo v skoku do výšky

30. 6. 2022

Dňa 28.06.2022 sa uskutočnilo školské kolo v skoku do výšky. V súťaži dievčat jednotlivé
            triedy reprezentovali: Petra Orolínová I.A, Ema Gažiová I.B, Alexandra Forgáčová I.B, Isabel
            Basile III.A, Dana Gajdošíková III.A, Hana Adamcová III.A, Jasmína Johanna Herdová IV.A,
            Diana Švecová IV.A.
            Výsledky - žiačky:
            1. miesto Dana Gajdošíková III.A
            2. miesto Isabel Basile III.A
            3. miesto Ema Gažiová I.B
            V súťaži chlapcov jednotlivé triedy reprezentovali: Matúš Drienovský I.A, Leo Johannes
            Koppelaar I.A, Matej Červený II.A, Dávid Červenák II.B, Jakub Kováč III.A, Adam Udička
            III.B, Adam Petrovič IV.A, Alex Hamar IV.A, Marek Krčmár IV.A.
            Výsledky - žiaci:
            1.miesto Adam Petrovič IV.A
            2. miesto Jakub Kováč III.A
            3. miesto Dávid Červenák II.B
            Špeciálnu cenu získala trieda IV.A za najviac „naskákaných “ centimetrov.
            Gratulujeme všetkým žiakom za predvedené výkony!

• EXKURZIA do BRATISLAVY

21. 6. 2022

Dňa 16. 06. 2022 sa triedy I. B a II. A zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Po neplánovanom zdržaní kvôli skríženému ťahaču na diaľnici, sme si v úvode exkurzie prezreli Staré mesto, prešli sme sa po Hviezdoslavovom námestí, poobdivovali sme nádhernú budovu Slovenského národného divadla, zašli sme do uličiek, ktoré ešte pamätajú vládu Márie Terézie a nakoniec sme si prezreli výstavu krásnych historických vozidiel, ktorá sa nachádzala pred budovou SND.

Našim hlavným cieľom však bolo Aurélium – zážitkové centrum vedy. Táto inštitúcia nesie meno po jednom našom významnom fyzikovi – prof. Ing. Aurelovi Stodolovi, ktorý je považovaný za otca parných turbín. Po úvodnej laserovej šou sme sa rozišli medzi jednotlivé interaktívne exponáty. Ideou tohto centra je, aby si každý návštevník mohol všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, ako to funguje.

Zistili sme, že aj voda môže vnímať pocity a hudbu, postavili sme most z drevených hranolov, ktorý držal bez konštrukcie, videli sme dôkaz Pytagorovej vety, ovládali sme zariadenia bez dotyku rukou, zažili sme zázrak levitácie, pocítili sme silu elektriky a ešte mnoho ďalšieho. Odišli sme o trochu  múdrejší, skúsenejší a s hlavou plnou zážitkov.

• KOŽaZ

17. 6. 2022

Žiaci tretieho ročníka absolvovali v dňoch od 06.06. do 10.06.2022 Kurz ochrany života a zdravia (KOŽaZ). Kurz sa uskutočnil externou formou v areáli kúpaliska Vadaš v Štúrove a bol rozšírený aj o plavecký výcvik. Zamerali sme sa  na zopakovanie a upevnenie vedomostí a zručností získaných počas účelových cvičení v 1. a 2. ročníku v oblasti ochrany človeka a jeho zdravia, zvýšili sme svoju telesnú zdatnosť a plavecké schopnosti. Medzi ďalšie zaujímavé aktivity patrila aj návšteva Ostrihomu a Ostrihomskej baziliky, súťaž v  príprave jedál, kde všetci žiaci predviedli svoje obľúbené recepty a chutné jedlá.

Žiaci, ktorí sa nezúčastnili  kurzu v Štúrove, ho absolvovali v škole, ale aj na hrade Hrušov.

Celkovo KOŽaZ splnil svoje ciele, k čomu prispeli aj výborní žiaci. Viď fotogaléria.

• Belasý motýľ

14. 6. 2022

10. jún je dňom Belasého motýľa, kedy Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR organizuje verejnú zbierku na pomôcky pre ľudí s nervovosvalovými ochoreniami. Aj naša škola sa každý rok zapája do zbierky, aby uľahčila život ľuďom, pre ktorých neexistuje liek. Tento rok 6 našich žiakov vyzbieralo 280 €.