• Rozlúčkový basketbalový zápas žiakov

28. 4. 2023

sa uskutočnil dňa 28.04.2023. Maturitné triedy V.A a IV.B si zmerali sily proti výberu žiakov z celej školy. Výsledok 15:12 nebol síce rozhodujúci, ale videli sme pekný zápas, kde sa chlapci predviedli svojimi výkonmi pred učiteľmi a spolužiakmi z celej školy v zaplnenej telocvični.

Súťažili :

Kunský Oliver, Krčmár Marek, Hamar Alex, Čepček Viliam V.A, Beličín Kristián IV.B,

Augustín Adam, Gajdoš Gabriel IV.A, Červenák Dávid III.B, Drienovský Matúš II.A,

Kamau Finn Maguathi I.A, Javorinský Dag I.B

• Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

24. 4. 2023

Vďaka pozvaniu europoslanca Michala Wiezika, sme sa spolu s ostatnými finalistami Olympiády o Európskej únii, zúčastnili v dňoch 18. 04. – 21. 04. 2023 návštevy EP v Štrasburgu. Absolvovali sme besedu s pánom europoslancom Michalom Wiezikom, mali sme možnosť prehliadnuť si časť Európskeho parlamentu, pozorovať europoslancov pri rokovaní o regulácii kryptomien.

Na druhý deň sme mali pripravený program v samotnom meste Štrasburg – absolvovali sme vyhliadkovú plavbu loďou, zameranú na atrakcie tzv. Grande Ile, čo je vlastne historické centrum mesta, ktoré je od roku 1988 celé zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
            V rámci osobného voľna sme si prezreli nádhernú katedrálu Notre Dame, ktorá sa do roku 1874 hrdila titulom najvyššia stavba sveta, uličky hrazdených domov a iné atrakcie tejto malebnej alsaskej metropoly.

Naše úsilie pri príprave na olympiádu stálo za to. Okrem nezabudnuteľných zážitkov sme si odniesli aj nové kamarátstva. Au revoir.