• Majstrovstvá okresu v basketbale žiakov a žiačok stredných škôl

22. 2. 2024

Naša škola organizovala okresné kolá v basketbale žiakov stredných škôl.

Dňa 19. 02. 2024 sa konal turnaj žiakov, ktorý sa odohral súťažným systémom každý s každým, t.j. 10 zápasov. Všetky družstvá predviedli výborné výkony. Postup na Majstrovstvá kraja si zaslúžene vybojovali chlapci zo  Strednej odbornej školy polytechnickej a ich žiak Chukwuka Nikolas bol vyhodnotený ako najlepší hráč turnaja. Našim basketbalistom patrí pochvala za bojovné a kolektívne výkony. Celkovo sme sa umiestnili na 4. mieste.

Umiestnenie:

1. miesto - Stredná odborná škola polytechnická Zlaté Moravce

2. miesto - Gymnázium Janka Kráľa Zlaté Moravce

3. miesto -  Stredná odborná škola technická  Zlaté Moravce

4. miesto -  Obchodná akadémia  Zlaté Moravce

5. miesto - Stredná odborná škola obchodu a služieb  Zlaté Moravce

Našu školu reprezentovali: Gajdoš Gabriel, Kováč Jakub, Šlehobr Jakub V.A, Červenák Dávid IV.B, Drienovský Matúš, Mikler Alex, Koppelaar Leo III.A, Kamau Finn Maguathi II.A, Javorinský Dag, Ondrla Samuel II.B, Kosorín Andrej I.A

Dňa 20. 02. 2024 súťažili dievčatá. Podobne aj tento turnaj sa odohral  systémom každý s každým, t.j. 3 zápasy. Naše dievčatá predviedli výborné výkony, získali sme pekné 2. miesto. Podobne ako v minulom roku o víťazovi rozhodoval 1 strelný kôš, ktorý posunul dievčatá z GJK do krajského kola, k čomu im gratulujeme.

Najlepšou hráčkou turnaja sa stala Penzešová Ema  z GJK  Zlaté Moravce.

Umiestnenie:

1. miesto - Gymnázium Janka Kráľa Zlaté Moravce

2. miesto - Obchodná akadémia Zlaté Moravce

3. miesto - Stredná odborná škola obchodu a služieb  Zlaté Moravce

Našu školu reprezentovali: Kramárová Aneta, Švecová Natália IV.B,  Kabátová Vanda, Plaštiaková Denisa IV.A, Záchenská Ema, Kormúthová Paula III.B, Spišiaková Natália, Bajanová Lívia II.B, Ostrolucká Natália II.A, Adamovičová Valéria, Orolínova Daniela I.B

Turnaje sa niesli v duchu fair play, a preto poďakovanie patrí všetkým súťažiacim za predvedené športové výkony. Športovcom a športovkyniam našej školy patrí vďaka za vzornú reprezentáciu.

Špeciálne poďakovanie patrí rozhodcom MDDr. Vladimírovi Rakovskému a Matejovi Michalíkovi za pomoc a korektný priebeh turnajov. Keďže obaja sú aktívni basketbalisti zlatomoravského tímu Calexcity Monarchs, prajeme im aj veľa športových úspechov v streetballovej lige a v basketbalových turnajoch.

Mgr.Ľubomír Balko, organizátor turnajov

• Krajské kolo OLYMPIÁDY ĽUDSKÝCH PRÁV

13. 2. 2024

Olympiáda ľudských práv podporuje svojím zameraním zrod mladých ľudsko-právnych aktivistov, ktorí prispievajú k tomu, že ľudská dôstojnosť, sloboda a princípy demokratického a právneho štátu budú vždy prioritou jednotlivých krajín sveta.
                      Dňa 8. 2. 2024 víťazka školského kola Olympiády ľudských práv Adriána  Božgaiová, žiačka II.A úspešne reprezentovala našu školu v krajskom kole OĽP vo Vrábľoch.

Naša študentka dokázala svoje teoretické vedomosti, schopnosť kritického myslenia a argumentácie presadiť medzi ďalšími 30 študentmi Nitrianskeho samosprávneho kraja a získala úžasné 2.miesto, ktorým si zabezpečila postup do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v dňoch 16. – 18. apríla 2024 v obci Omšenie.

Študenti sa počas čakania na výsledky písomného testu zúčastnili workshopu na tému „Právny štát“, ktorý si pre nich pripravila predsedníčka Helsinského výboru pre ľudské práva.

Adriánke srdečne gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom kole súťaže!

• Valentínska kvapka krvi

8. 2. 2024

Dňa 8.2.2024 sa žiaci opäť zapojili do Valentínskej kvapky krvi, ktorá sa konala v priestoroch Nemocnice Agel v Zlatých Moravciach. Touto kampaňou si pripomíname potrebu pravidelných darcov krvi a neustáleho získavania nových darcov krvi medzi mladými ľuďmi. Školský parlament rád podporil túto ušľachtilú akciu, do ktorej sa zapojilo 5 žiakov – Stanislav Nipča, Richard Šútor, Nina Bilošová, Ester Verešová, Tamara Petrovičová a Ing. Daniela Jesenská.

Všetkým darcom zo srdca ďakujeme a veríme, že práve ich krv zachráni niekomu život.

• Krajské kolo ekonomickej olympiády

7. 2. 2024

Dňa 1. februára 2024  sa v priestoroch SPU FEM v Nitre naši žiaci:

Dominik Hlavačka - III. B, Gabriel Gajdoš -  V. A a Adriana Valašíková  - V. A zúčastnili krajského kola ekonomickej olympiády. Úlohou tejto  olympiády je rozvíjať ekonomické a analytické myslenie mladých ľudí. Do krajského kola sa prebojovali tí najlepší spomedzi 10 000 riešiteľov školských kôl.   Pre úspešné vypracovanie testu by študenti mali poznať hlavných predstaviteľov dejín ekonomického myslenia, rozumieť základom hospodárenia firmy, mať prehľad o verejných financiách a chápať dynamiku trhového mechanizmu.

• Chcem byť v pohode

7. 2. 2024

Dňa 17.1.2024 sa uskutočnila prvá časť prednášky a aktivít CPP na tému „Chcem byť v pohode“ pre IV.A a IV.B triedu. Cieľom aktivít bolo ukázať žiakom, ako zvládnuť stres a záťaž v prostredí, v ktorom sa žiak nachádza a ktoré ho ovplyvňuje. Pokračovanie projektu sa v uvedených triedach konalo 23.1.2024.