• Výchova k manželstvu a rodičovstvu

29. 5. 2023

Dňa 26.5.2023 sme zorganizovali prednášku s lektorkou Mgr. Petrou Šulkovou, pre žiakov II.A a II.B triedy. Cieľom prednášky bolo zaujímavým spôsobom predstaviť študentom hodnoty zdravého partnerského vzťahu, manželstva a rodiny. Náplňou prednášky boli témy, čo je skutočná láska, ako si vybrať partnera, rozdiely medzi mužom a ženou, vernosť vo vzťahu a podobne. Prednáška bola pretkaná skutočnými príbehmi a aktivitami.

• BESEDA S PERSONALISTOM

17. 5. 2023

V rámci predmetu ADK sa žiaci V. A a IV. B zúčastnili prednášky/besedy s Ing. Marekom Králikom, pracovníkom personálno-poradenskej spoločnosti Lugera. Marek Králik je tiež absolventom našej školy. Žiaci si v rámci besedy mohli „zopakovať“, prípadne rozšíriť svoje vedomosti, ktoré sa týkajú písomností, ktoré sú potrebné pri uchádzaní sa o zamestnanie, ďalej sa mohli dozvedieť o najčastejších chybách pri pracovnom pohovore, o platobných podmienkach rôznych pracovných pozícií, predovšetkým však pracovnej pozície – účtovník/účtovníčka, auditor/auditorka....                                                                                                                    V závere Ing. Marek Králik vyjadril presvedčenie, že s mnohými našimi žiakmi sa určite v budúcnosti stretne pri pracovných pohovoroch.

• 1. máj

2. 5. 2023

Dňa 28. 04. 2023 sme spoločne oslávili stavanie mája na nádvorí školy, ktoré je našou dlhoročnou tradíciou. Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Zvyk stavania májov sa v zmenenej podobe udržal dodnes, stavia sa však zväčša jeden strom uprostred dediny alebo hlavného námestia. Prvý máj v súčasnosti oslavujeme u nás ako sviatok práce.