• Diskusné stretnutie "Inšpirujeme sa dialógom".

Dňa 23.6.2023 nás 4 žiaci (konkrétne z II.A triedy Lýdia Boháčová a Vanesa Gahýrová a z III.A triedy Lenka Filipová a Ema Judinová) reprezentovali na diskusnom stretnutí na tému digitálna transformácia s názvom Inšpirujme sa dialógom. Táto vzdelávacia aktivita bola organizovaná Nitrianskou krajskou radou mládeže v spolupráci s organizáciami ICM Topoľčany, Komunitné centrum Kompas Nové Zámky, Kontakt – Mládežnícke centrum Levice a ZIPCeM v rámci európskeho programu Erasmus+, a konala sa v MSKŠ Zlaté Moravce.
            Študenti si vypočuli zaujímavé a inšpiratívne príbehy:
            Lucia Macaláková (DigIQ) - Digitalne občianstvo: online svet je v našich rukách
            Michal Mazánik - Mladí reportéri pre životné prostredie
            Martin "Froster" Bako - Cesta (ne)úspechu
            Jakub Chochula - ...Kameraman ...
            Následne sa zúčastnili digitálneho workshopu Wellbeing: ako na riziká online priestoru. Po spoločnom obede sa

• Exkurzia Bratislava

Žiaci II.A triedy absolvovali dňa 22.06.2023 exkurziu do Prírodovedného múzea v Bratislave, ktorá bola zaujímavým zavŕšením výučby predmetov biológie a ekológie.

V rámci exkurzie si žiaci prezreli aj Bratislavský hrad a jeho okolie.

Exkurziu sme ukončili prechádzkou historickým centrom mesta a Dunajskou promenádou.

• Kurz ochrany života a zdravia

Žiaci tretieho ročníka absolvovali v dňoch od 05.06. do 09.06.2023 Kurz ochrany života a zdravia (KOŽaZ), ktorý sa uskutočnil v areáli kúpaliska Vadaš v Štúrove a bol rozšírený aj o plavecký výcvik. Napriek tomu, že počasie nebolo ideálne, tak kurz prebehol v príjemnej atmosfére a dobrej nálade.

• Budúci vodiči cestnej premávky

Dňa 8. 6. 2023 sme sa zapojili do preventívnej aktivity, ktorá bola zameraná pre „budúcich vodičov cestnej premávky“. Hlavnou myšlienkou podujatia bolo prostredníctvom premietnutia dokumentu a následnou diskusiou o osude mladého, talentovaného futbalistu Martina Murcka, ktorého dopravná nehoda pripravila o plnohodnotný život a úspešnú kariéru, šíriť osvetu o dôležitosti dodržiavania pravidiel cestnej premávky, hlavne medzi mladými, začínajúcimi vodičmi. Trailer dokumentu si môžete pozrieť na https://www.youtube.com/watch?v=doETYTFg4s4

• Výchova k manželstvu a rodičovstvu

Dňa 26.5.2023 sme zorganizovali prednášku s lektorkou Mgr. Petrou Šulkovou, pre žiakov II.A a II.B triedy. Cieľom prednášky bolo zaujímavým spôsobom predstaviť študentom hodnoty zdravého partnerského vzťahu, manželstva a rodiny. Náplňou prednášky boli témy, čo je skutočná láska, ako si vybrať partnera, rozdiely medzi mužom a ženou, vernosť vo vzťahu a podobne. Prednáška bola pretkaná skutočnými príbehmi a aktivitami.

• BESEDA S PERSONALISTOM

V rámci predmetu ADK sa žiaci V. A a IV. B zúčastnili prednášky/besedy s Ing. Marekom Králikom, pracovníkom personálno-poradenskej spoločnosti Lugera. Marek Králik je tiež absolventom našej školy. Žiaci si v rámci besedy mohli „zopakovať“, prípadne rozšíriť svoje vedomosti, ktoré sa týkajú písomností, ktoré sú potrebné pri uchádzaní sa o zamestnanie, ďalej sa mohli dozvedieť o najčastejších chybách pri pracovnom pohovore, o platobných podmienkach rôznych pracovných pozícií, predovšetkým však pracovnej pozície – účtovník/účtovníčka, auditor/auditorka.... V závere Ing. Marek Králik vyjadril presvedčenie, že s mnohými našimi žiakmi sa určite v budúcnosti stretne pri pracovných pohovoroch.

• 1. máj

Dňa 28. 04. 2023 sme spoločne oslávili stavanie mája na nádvorí školy, ktoré je našou dlhoročnou tradíciou. Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Zvyk stavania májov sa v zmenenej podobe udržal dodnes, stavia sa však zväčša jeden strom uprostred dediny alebo hlavného námestia. Prvý máj v súčasnosti oslavujeme u nás ako sviatok práce.

• Rozlúčkový basketbalový zápas žiakov

sa uskutočnil dňa 28.04.2023. Maturitné triedy V.A a IV.B si zmerali sily proti výberu žiakov z celej školy. Výsledok 15:12 nebol síce rozhodujúci, ale videli sme pekný zápas, kde sa chlapci predviedli svojimi výkonmi pred učiteľmi a spolužiakmi z celej školy v zaplnenej telocvični.

Súťažili :

Kunský Oliver, Krčmár Marek, Hamar Alex, Čepček Viliam V.A, Beličín Kristián IV.B,

• Majstrovstvá okresu v basketbale žiačok SŠ

Dňa 24. marca 2023 sa uskutočnilo okresné kolo žiačok stredných škôl v basketbale na SOŠ obchodu a služieb v Zlatých Moravciach. Naše dievčatá predviedli výborné výkony, získali sme pekné 2. miesto. Od postupu na Majstrovstvá kraja nás delil jeden strelený kôš v prvom zápase.
            Turnaj sa odohral súťažným systémom každý s každým, t.j. 3 zápasy.
            Výsledky:
            1. zápas OA Zlaté Moravce – GJK Zlaté Moravce 5:6