• Diskusné fórum z FEM Nitra

Dňa 27.02. 2024 našu školu navštívili zástupcovia SPU Nitra z Fakulty ekonomiky a manažmentu . Žiakom maturitných ročníkov odprezentovali možnosti štúdia na ich fakulte. Prezentované boli jednotlivé štúdijné programy a možnosti uplatnenia sa v praxi. Za prínosné informácie a diskusiu ďakujeme.

• MAGIC OF BUSINESS

Dňa 26. februára 2024 navštívili našu školu zástupcovia Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity

Bratislava, aby prostredníctvom diskusného fóra pod názvom MAGIC OF BUSINESS poskytli žiakom IV.B a V.A triedy pútavé informácie z oblasti obchodu, marketingu, medzinárodného podnikania a podnikania v cestovnom ruchu a službách. Za získané informácie ďakujeme.

• Krajské kolo OLYMPIÁDY ĽUDSKÝCH PRÁV

Olympiáda ľudských práv podporuje svojím zameraním zrod mladých ľudsko-právnych aktivistov, ktorí prispievajú k tomu, že ľudská dôstojnosť, sloboda a princípy demokratického a právneho štátu budú vždy prioritou jednotlivých krajín sveta.
            Dňa 8. 2. 2024 víťazka školského kola Olympiády ľudských práv Adriána Božgaiová, žiačka II.A úspešne reprezentovala našu školu v krajskom kole OĽP vo Vrábľoch.

• Valentínska kvapka krvi

Dňa 8.2.2024 sa žiaci opäť zapojili do Valentínskej kvapky krvi, ktorá sa konala v priestoroch Nemocnice Agel v Zlatých Moravciach. Touto kampaňou si pripomíname potrebu pravidelných darcov krvi a neustáleho získavania nových darcov krvi medzi mladými ľuďmi. Školský parlament rád podporil túto ušľachtilú akciu, do ktorej sa zapojilo 5 žiakov – Stanislav Nipča, Richard Šútor, Nina Bilošová, Ester Verešová, Tamara Petrovičová a Ing. Daniela Jesenská.

• Krajské kolo ekonomickej olympiády

Dňa 1. februára 2024 sa v priestoroch SPU FEM v Nitre naši žiaci:

Dominik Hlavačka - III. B, Gabriel Gajdoš - V. A a Adriana Valašíková - V. A zúčastnili krajského kola ekonomickej olympiády. Úlohou tejto olympiády je rozvíjať ekonomické a analytické myslenie mladých ľudí. Do krajského kola sa prebojovali tí najlepší spomedzi 10 000 riešiteľov školských kôl. Pre úspešné vypracovanie testu by študenti mali poznať hlavných predstaviteľov dejín ekonomického myslenia, rozumieť základom hospodárenia firmy, mať prehľad o verejných financiách a chápať dynamiku trhového mechanizmu.

• Chcem byť v pohode

Dňa 17.1.2024 sa uskutočnila prvá časť prednášky a aktivít CPP na tému „Chcem byť v pohode“ pre IV.A a IV.B triedu. Cieľom aktivít bolo ukázať žiakom, ako zvládnuť stres a záťaž v prostredí, v ktorom sa žiak nachádza a ktoré ho ovplyvňuje. Pokračovanie projektu sa v uvedených triedach konalo 23.1.2024.

• Poznávací zájazd Londýn-Paríž

Vrátili sme sa z nášho poznávacieho zájazdu, ktorý sme absolvovali v dňoch 10. 12. – 15. 12. 2023 – my, 49 žiaci a 3 pani učiteľky: Mgr. Alena Stoilová, Mgr. Anna Szoboňová a RNDr. Michaela Kostelanská. Po dlhej ceste a plavbe trajektom naša prvá cesta viedla do malebného mestečka Windsor, kde sme si prezreli najstarší obývaný hrad na svete, kráľovskú rezidenciu, hrad Windsor. Podvečer sme vlakom cestovali do Londýna, kde sme si užili večernú Oxford street. V ďalších 2 dňoch sme si prezreli v Londýne tie najhlavnejšie pamiatky: Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Big Ben a Houses of Parliament, Trafalgar Square – s návštevou galérie, Covent Garden, čínsku štvrť, Tower Bridge, preplavili sme sa loďkou do časti Greenwich a pred Kráľovským observatóriom sme sa „rozlúčili“ s Londýnom. Nie všetci sme boli spokojní s kvalitou poskytnutých služieb v hostiteľských rodinách, ale brali sme to

• Vianočná latka 2023

Dňa 14. 12. 2023 sa uskutočnila na našej škole tradičná súťaž v skoku do výšky s názvom „Vianočná latka“. Tentokrát boli ohrozené dokonca aj oba školské rekordy. Bianka Dufeková z II.B triedy dosiahla krásnym flopom 143 cm prvé miesto a potom sa snažila výkonom 145 cm prekonať školský dievčenský rekord 144 cm, ktorý však tesne odolal.

• Obchodná akadémia Zlaté Moravce

Utorok 19. 3. 2024

• Utorok19. 03.
      • Polievka šošovicová