Zriaďovateľ:


Navigácia

Kontakt

 • Obchodná akadémia Zlaté Moravce
  Bernolákova 26
  953 20 Zlaté Moravce
 • email školy: oa.zmoravce@gmail.com
  riaditeľka: 0905854698
  sekretariát: tel a fax: 037/6421904
  zástupkyňa: 037/7736863
  vedúca školskej jedálne: 037/6422676
  hospodárka školy: 037/6422471

Streda 15. 8. 2018

Streda 15. 8. 2018
 • PRE BUDÚCICH PRVÁKOV A ICH RODIČOV

  Od 01. 09 .2018 otvoríme:

  * 1 triedu št. odbor 6317 M 74 obchodná akadémia bilingválne štúdium

  * 1 triedu št. odbor 6317 M obchodná akadémia

 • Dňa 19.6.2018 sa žiaci našej školy zúčastnia anglického divadla The Heroes, ktoré sa uskutoční v divadelnej sále MSKŠ Zlaté Moravce.

  Divadelné predstavenie začína o 12.00 hod., po skončení divadelného predstavenia končí aj vyučovanie.

 • 8. jún je vyhlásený za „Deň ľudí so svalovou dystrofiou“, kedy Organizácia muskulárnych dystrofikov na Slovensku zorganizovala už 18.ročník verejnej zbierky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí postihnutých touto chorobou.

  Naša škola sa zapojila do zbierky formou SMS alebo finančným príspevkom. Tri dvojice žiakov z III.A a III.B triedy vyberali príspevky priamo v meste.

 • Dňa 1.6.2018 sme ukončili našu úspešnú cestu v súťaži Jazykový kvet 2018. Naša žiačka, Monika VARHOLÍKOVÁ, svojou básňou Galaxy Traveler zaujala odbornú porotu celoslovenského finále a obsadila krásne 1.miesto v kategórii Anglická próza a poézia – vlastná tvorba.

  Monike gratulujeme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme jej aj naďalej veľa úspechov.

 • Žiaci Obchodnej akadémie v Zlatých Moravciach úspešne reprezentovali našu školu v okresných a krajských kolách v atletike. Najväčšie úspechy sme dosiahli na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja v atletike, ktoré s konali 2.5.2018 na atletickom štadióne Stavbár Nitra.

  2. miesto beh na 800m Martina Mrázová II.A

  3. miesto beh na 1500m Viktória Orolínová III.A

  3. miesto skok do výšky Viktória Orolínová III.A

  4. miesto beh na 400m Adam Rumanko V.A

  5. miesto beh na 400 m Martina Bednárová IV.A

 • . Dňa 3.5.2018 zorganizovalo z poverenia OÚ Nitra odbor školstva CVČ Zlaté Moravce a Klub orientačného behu Topoľčianky Majstrovstvá okresu v orientačnom behu žiakov a žiačok SŠ. Podujatie sa uskutočnilo v Meststkom parku v Zlatých Moravciach.

  V kategórii jednotlivci sme získali:

  2. miesto Viktória Kriváneková I.A

  3. miesto Martina Mrázová II.A

  3. miesto Matúš Bednár IV.A

  V kategórii družstvá sme získali:

  2.miesto A družstvo žiačok: Martina Mrázová II.A, Hana Melišková II.A, Martina Bednárová IV.A, Viktória Orolínová III.A

 • Aj v tomto školskom roku sa naša škola rozhodla pomôcť Spoločnosti Úsmev ako dar a zapojila sa do celoslovenskej finančnej zbierky s názovom „Deň úsmevu“. Štyri dvojice žiakov IV.A a IV. B triedy od 08.00 hod. vyrazili do ulíc mesta vyzbrojení pokladničkami, tričkami i nalepovacími srdiečkami, ktorými obdarovali ľudí prispievajúcich na aktivity pre deti žijúce v detských domovoch, na pomoc rodinám v kríze ako aj na podporu náhradného rodičovstva na Slovensku.

  Spolu vyzbierali 160,80 €.

 • Mladý digitálny Európan je vedomostná súťaž (elektronický test) pre žiakov 2. a 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska. Mladý digitálny Európan (MDE) nadväzuje na mimoriadne obľúbenú vedomostnú súťaž Mladý Európan organizovanú Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a 9 regionálnymi informačnými centrami Europe Direct, do ktorej sa školy už po 13. rok zapájajú prezenčnou formou.MDE-2018 organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národným ústavom certifikovaných meraní vzdelávania. Záštitu nad súťažou MDE-2018 prevzala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Martina Lubyová.

 • V dňoch 25. 04. – 27. 04. 2018 sa na Žilinskej univerzite uskutočnil 40. ročník celoštátnej súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti. Nitriansky kraj a našu školu reprezentoval žiak Juraj Dekan zo IV. B, ktorý v odbore 01 – Problematika voľného času, získal výborné III. miesto. Je to veľký úspech! Jurajovi gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

 • Máj, máj, máj zelený, pod okienkom sadený. Aj v tomto školskom roku si žiaci našej školy pripomenuli krásnu tradíciu našich predkov - stavanie mája, ktorý predstavuje symbol života. Ďakujeme všetkým za účasť .....

 • Už šiesty rok si môžete overiť svoje schopnosti práce s počítačom, vedomosti o internete a sociálnych sieťach, či webovom marketingu v IT Fitness Teste. Test pozostáva zo šiestich sekcii, pričom každá je zameraná na inú oblasť vašich schopností a zručností. Získate tak celkom dobrý prehľad o vašich schopnostiach.

  Čo získam tým, že sa otestujem?

  • hodnotenie úrovne svojich vedomostí v teste, ktorý bol zostavený špičkovými odborníkmi v oblasti
  testovania IT zručností. Test je pomerne časovo i vedomostne náročný a testuje nielen vaše
  vedomosti ale i schopnosti uplatniť ich efektívne a prakticky.

 • V piatok, 13.apríla 2018, nás Nitra privítala upršaným počasím, ale pre našu školu to bol aj tak veľmi úspešný deň. V nitrianskom kultúrnom centre na Zobore sa konalo krajské finálové kolo jazykovej súťaže „Jazykový kvet 2018“. Našu školu reprezentovali dve žiačky úspešné zo semifinálového kola :

  Monika VARHOLÍKOVÁ – 1.A trieda

  Jej vlastná tvorba s názvom „Galaxy traveler“ zabodovala - obsadila 1.miesto vo svojej kategórii a postupuje do celoslovenského kola.

  Paulína Božgaiová – 2.A trieda

  Báseň s názvom „The Dreams“ bola takisto úspešná, a Paulína obsadila 2.miesto vo svojej kategórii.

 • Dňa 05. 04. 2018 sa uskutočnil 40. ročník krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Žiaci našej školy – Lenka Judinová – IV. A, Jana Ivanová, Adriana Krajčiová, Kristína Hučková, Dávid Makáň – III. A a Juraj Dekan zo IV. B obhajovali svoje práce pred odbornými komisiami.

  Juraj Dekan získal svojou prácou „YouTube – moje hobby“ (odbor 01 Problematika voľného času, konzultantka práce Mgr. Anna Szoboňová) výborné 2. miesto a postupuje do celoštátneho kola. Dávid Makáň získal svojou prácou „Digitálna fotografia“ (odbor 01 Problematika voľného času - konzultantka práce Mgr. Mária Füleová) 3. miesto.

 • Dňa 21. 03. 2018 sa konali Majstrovstvá okresu vo volejbale žiakov stredných škôl. Na tomto turnaji sme vyhrali všetky zápasy: OA – SOŠaS 2:0, OA - SOŠ-T 2:0, OA – GJK 2:0,

  OA - SOŠ-P 2:1. Výborným výkonom sme získali 1. miesto a postup na Majstrovstvá kraja.

  Dňa 26. 03. 2018 sa konali Majstrovstvá okresu vo volejbale žiačok stredných škôl. Prvý zápas sme vyhrali OA – SOŠaS 2:0 a v druhom zápase sme tesne prehrali OA - GJK 1:2. Na tomto turnaji sme obsadili pekné 2. miesto.

  Všetkým našim volejbalovým reprezentantom školy gratulujeme.

 • V dňoch 21. 03. – 23. 03. 2018 sa žiaci Obchodnej akadémie zúčastnili na 24. medzinárodnom veľtrhu fiktívnych firiem v Prahe. Žiaci medzi sebou obchodovali, vymieňali si skúsenosti a kontakty a zároveň boli hodnotení odbornou porotou. Firmu prezentovali na pódiu v slovenskom a anglickom jazyku. Juraj Dekan zaspieval v slovenskom ľudovom kroji slovenskú ľudovú pieseň a zožal obrovský potlesk.

  Medzinárodného veľtrhu sa zúčastnilo 110 fiktívnych firiem z Rakúska, Belgicka, Talianska, Rumunska, Španielska, Slovenska a Čiech. V tak silnej konkurencii si naši žiaci okrem medzinárodných kontaktov domov priniesli krásne umiestnenia v týchto súťažných kategóriách:

 • V rámci občianskej výchovy sa v I. A triede uskutočnili tvorivé dielne. Viedla ich pani Eva Velty, ktorá sa venuje maľovaniu ľudových ornamentov. Na začiatku nás p. Velty oboznámila s tým, ako vznikli ľudové ornamenty, ako sa rozdeľujú, aká je kompozícia ornamentu a predstavila nám v krátkosti svoju tvorbu. No a potom nám viedla pri našej tvorbe. Vysvetlila nám možnosť prenosu vzoru ornamentu na tričká, ktoré sme si všetci priniesli. Vysvetlila nám základy maľby tenkým štetcom a nanášanie farby. Výsledkom boli tričká s ľudovým ornamentom, v ktorých sa vám určite všetci predstavíme.

Novinky

Fotogaléria